כדים מיוחדים

אם חלמתם על גינה משלכם ויש לכם דירה עם מרפסת, זו לא בעיה להכניס שתילים ופרחים יפים ולהחיות את המרפסת שלכם, כך שתהיה לכם פינה משלכם נעימה עם אדניות מלאות בפרחים צבעוניים, מה שישדרג את המרפסת או את גינת הגג שלכם או בגינה הפרטית ויקנה אווירה כפרית, ביתית אך, יחד עם זאת יוקרתית. ישנם הרבה סוגים של אדניות והשאלה אילו מהאדניות הללו תתאים לכם ומה כדאי לדעת בכלל, לפני שנרכוש אדניות? ישנן אדניות העשויות מפלסטיק, אלה הן האדניות המוכרות יותר והפשוטות, מחירן זול, אך הן אינן עמידות בחום היוקד של ימי הקיץ בארץ, אם אתם חושבים להניח אותן במקום שיש בו הרבה אור טבעי. אדניות העשויות חרס,  שהן כבדות אך, חזקות יותר ישנן אדניות העשויות מעץ וניתן אף להזמין בהזמנה אישית את סוג האדניות הרצוי לכם בעיצובים שונים בעץ, מה שיקנה מראה נהדר שישתלב עם פרגולה העשויה מעץ שלכם בחצר. המראה של אדניות אלה הוא כפרי ומיוחד ומשתלב היטב עם הטבע והצמחייה בגינה שלכם.

מה ניתן לגדל באדניות?

רבים מוצאים כי אדניות הן נוחות לגידול של פרחים, צמחי תבלים ואפילו תותים. חשוב גם מה גודלה של האדנית על מנת שתוכלו לתכנן היטב, מה תוכלו לשתול בה. שינן גם אדניות העשויות מבטון, אדניות אלה, הן כבדות יותר ומתאימות לגינה,  לגינת הגג, אך לא למרפסות. ניתן למצוא אדניות העשויות מפיברגלס, הן קלות יותר ועמידות בתנאי מזג האוויר בארץ. בגלל שיש מגוון רב של דוגמאות וגוונים בכל הקשור לאדניות, תוכלו גם להתאים את האדניות על פי  הצבעים של הטיח החיצוני של הבית או  הצמחים השונים בגינה.

מה חשוב לשים לב לפני שרוכשים אדניות?

יש לשאול את המוכרים במשתלות, לגבי התחזוקה של האדניות, אך חשוב, כי הן תהיינה יחד עם צלחת מיוחדת או מגשית של מים. שימו לב שיש חור ניקוז למי ההשקיה, כי אם לא יהיה חור ניקוז, השתילים שלכם יירקבו ולא ישרדו וחבל. חשוב להזיז מדי פעם את האדניות ולנקות את העלים שעפו עליהם. הטרנד החדש לגינות בבתים הפרטיים הוא אדניות העשויות מבטון מוחלק, אדניות אלה הן מרהיבות ביופיין וניתן שללב אותן בשבילים או כמחיצות. ניתן לראות מגוון רב של אדניות העשויות מחומרים שונים, בגני אירועים, בגנים הציבוריים ובכיכרות שונות בערים הגדולות בארץ.